Saadet Partisi Başakşehir Kadın Kollarının Düzenlediği Yemek Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu.


Programın açılışında gazeteci-yazar Güzin Osmancık “OSMANLI MUTFAĞI” hakkında engin bilgilerini paylaştı. Bu nevi çalışmaların tertip edilmesi Türk ve Osmanlı mutfağını koruyacağını, nesilden nesile devamını sağlayacağını ifade etti. Bu programı düzenlediği için Saadet Partisine teşekkür etti. Akabinde konuşmasını yapmak için Saadet Partisi Başakşehir ilçesi kadın kolları başkanı Züleyha İnan söz aldı. Yarışmacılarımızın heyecanını paylaştığını söyleyen başkan pembe tablolar çizen haberlerin perde arkasından bahsetti. Füze konuşlandırmalarının ardından İsrail’in Suriye’deki iki askeri tesisi vurmasının tesadüf olmadığına değindi. Program akışında Saadet Partisi İstanbul il kadın kolları başkanı Nagehan Gül ASİLTÜRK selamlama konuşmasını yaptı.

Nefesler tutularak yemeklerin tadına bakıldı. Yarışmada Güzin Osmancık, Safiye Buldu, Asiye Ateş Havva Cihan, Nihal Yıldırım hanımefendiler jüri üyeliği yaptı. Heyet birincileri seçmekte bir hayli zorlandı, sonunda: birinciliği fasulye yaprağına etli sarma ile Havva TEMEL, ikinciliği kestaneli lahana sarması ile Şeyma UYGUN, üçüncülüğü kalburabastı tatlısı ile Mümtena ÖZVERİ, dördüncülüğü pazı sarması ile Hatice KABAK, beşinciliği su böreği ile Nurgül ÖZDEMİR aldı. Birinciye çeyrek altın ikinciye tencere takımı üçüncüye kahvaltı takımı dördüncüye servis tabağı beşinciye kahvaltı seti verildi. Diğer maharetli ellere teselli hediyeleri oldu.

Katkılarından ötürü değerlendirme üyelerine il başkanı tarafından plaket takdim edildi. Lezzetlerin tadına doyulmayınca yakın zamanda programın tekrarı talep edildi.