Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezini ziyaret etti. İl Başkan Yardımcısı Ebrar Bezci, Stk Birim Başkanı Özlem Serenli ve İl Yönetim Kurulu üyesi Pakize Yüzbaşığlu’nun bulunduğu heyeti Vakıf Başkanı Aslı Davaz ve yönetim kurulu üyelerinden Doç. Dr. Tuba Çavdar Karatepe karşıladı.

STK_014

Aslı Davaz, vakfın bünyesi ve çalışmalarından bahsederken şunları dile getirdi. Kadın Kütüphanesi’nin 22 yılda kadın konusundaki belgelerden oluşan ilk ve en büyük koleksiyonu oluşturması, ülkemiz açısından çok önemli bir kazanımdır. Bu koleksiyon kitap, arşiv, süreli yayınlar, efemeralar, 22 yıllık basın taramasından oluşan gazete kupürleri, kadın örgütleri koleksiyonu, özel arşiv koleksiyonu, görsel koleksiyonlar (kartpostal, afiş, fotoğraf, dia, video, kaset) ve sanatçı, yazar ve siyasetçi kadınların biyografik dosyalarından oluşmaktadır.

İl Yönetim Kurulu üyesi Pakize Yüzbaşıoğlu bu kütüphanenin ülkemizdeki konumunu merak ettiklerini dile getirdi. Vakfın Başkanı Avaz,uluslar arası saygınlığı bizim ülkemizden daha fazla diyerek,burada bulunan eserlerin bağış olduğunu,en büyük eksikliklerinin ise saklama hususunda yaşadığımız teknik ve maddi imkansızlıklar oluyor dedi.

Saadet Partisi Kadın Kolları’nın dayatılan gündem dışında da çalışmalar yaptığı belirtilmiş ve 2010 yılında Medeniyetimizde Kadın konulu konferans hakkında bilgi verilmiştir.