il divani

92. İl Kadın Kolları Divanımız İl Kadın Kolları Başkanımız N. Gül Asiltürk Hanım’ ın açlış konuşması ile başladı.Saadet Partisi çalışmalarının bütün dünya ve ülkemiz için önemine değinen Asiltürk “Bu mübarek çalışmalar hepimizin kurtuluşuna vesile olacaktır.”dedi.Mavi  Marmara Gemisine yapılan saldırıyı kınayan Asiltürk ,yaşanan insanlık dışı İsrail saldırısının Milli Görüş’ ün kırk yıldır söylediklerinin anlaşılmasına vesile olmasını dilediğini belirtti.

Siyasi Konuşmalar gündeminde   il Kadın kolları Siyasi işler Birim Başkanı Nevin Gökçe Anayasa Paketi Değişikliği konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Referandum arafesinde paket içindeki önemli detaylara Saadet Partisi Kadın Kolları teşkilatlarında çalışan hanımlar olarak mutlaka hakim olmamız gerektiğine vurgu yapan Gökçe,Hükumete paket konusundaki önerilerimizi ve pakette bulunan eksiklikleri Genel Başkanımızın  çeşitli vesilelerle sunduğunu ifade ederek pakette önemli değişikliklerin olduğunu fakat kesinlikle yeterli olmadığını ifade etti

92.İl kadın Kolları divanında Genel Merkez il sorumlusu Elif Erbakan Altınöz ve il Başkanı Erol Erdoğan da birer konuşma yaptılar

Ayrıca 27-28-29 mayıs tarihlerinde gerçekleşen ve il Kadın kolları icrası olarak  gözlemci sıfatı ile katılınan 19. Müslüman Topluluklar Birliği Toplantısı ile ilgili bilgilendirici değerlendirme Eğitim Başkanı Ebrar Bezci Hanım tarafından  gerçekleştirildi.

92.İl Divanında altı aylık Kadın Kolları çalışmalarının değerlendirildiği dönem sonu değerlendirmeleri yapıldı ve dereceye girenlere ödül ve sertifikaları takdimedildi.

Dönem sonu değerlendirmeleri sonucu; Bağcılar  İlçe Kadın Kolları 73.00 puanla dönem birincisi,Beyoğlu Kadın Kolları 68.06 puanla dönem  ikincisi , Ümraniye ilçe Kadın Kolları 65.02 puanla dönem üçüncüsü oldular.

Ayrıca Divan toplantısında MHP(Bahçelievler ) ve AKP(Esenler)’ den iki iltihak gerçekleşti.